Oblíbenec číslo 2. :P

29. července 2010 v 16:00 | Baunka.a.a |  Oblíbencíí :)*

ADAM LAMBERT


Rodné jméno: Adam Mitchel Lambert
Narození: 29. ledna 1982  Indianapolis, Indiana
Žánry: Rock, Glam rock, Pop
Povolání: zpěvák, herec
Nástroje: zpěvAdam Lambert je Americký zpěvák a herec žijící v San Diegu, Californii. V květnu 2009 skončil na 2. místě v 8. řadě soutěže American Idol. Otevřeně přiznává svou homosexuální orientaci a je tak prvním popovým zpěvákem, který i přes tuto informaci úspěšně dobývá Ameriku.

Dětství
Adam se narodil v americkém státě Indianě ve městě Indianapolis. Jeho matka Leila byla interiérovou designérkou a jeho otec Eber Lambert byl programový manažer. Krátce po jeho narození se rodina přestěhovala do Californie do města San Diego. Adam byl vychováván, jako Žid.

Počátky kariéry
Adam začal hrát v divadle již od 10 let a pokračoval v tom až do roku 2009. Během této doby byl také nějaký čas frontmanem rockové skupiny The Citizen Vein. Od roku 2004 se mimo jiné pravidelně objevuje v Upright Cabaret a v Zodiac Show, kterou vytvořila Carmit Bacha z Pussycat Dolls.
V roce 2005 zpíval v hebrejštině píseň "Shir LaShalom", aby vzdal hold zavražděnému izraelskému premiérovi Jicchaka Rabinovi. Adam také zpíval v židovském muzikálu "The Ten Commandments" (Desatero), kde jako Joshua zazpíval píseň "Is Anybody Listening?".

American Idol
V roce 2009 se Adam zúčastnil konkurzu na 8. řadu soutěže American Idol, kde zazpíval "Rock With You" a"Bohemian Rhapsody". Když Adam postoupil až do Top 13, seznámil se zde se svými spolu soutěžícími Allison Irahetou a Krisem Allenem, se kterými má dodnes velice dobré vztahy.
Adam po čas soutěže zpíval písně jako Black or White od Michaela Jacksona, pozměněnou verzi Ring Of Fire, nebo akustickou verzi Track Of My Tears od The Miracle. Když slyšel tuhle verzi mentor toho týdne Smokey Robinson, což je původní zpěvák a skladatel téhle písně, dostaly se od něho Adamovi obrovské ovace. Podobné ovace sklidil Adam i s písní "Mad World", ovšem v tomto případě mu je rozdával samotný Simon Cowell. Kvůli Cowellovým ovacím byl dokonce překročen i časový limit.
Během soutěže se vyskytly Adamovy fotografie, na kterých se líbá s jiným mužem. Lambert tyto fotografie okomentoval tím, že se nemá za co stydět a že nikdy neskrýval nic o svém životě. Od té doby se vše soustředilo především kolem Laberta, jeho sexuální orientace a kolem toho, že za předpokladu, že je skutečně gay a že vyhraje, bude prvním otevřeně homosexuálním American Idolem. Když se ho v Rolling Stone zeptali, zda je gay, jen se zasmál a řekl "pravděpodobně". Potvrzení o své homosexualitě sdělil Rolling Stone až nějaký čas po tom, co skončil v soutěži coby American Idol runner-up.

Kariéra po skončení American Idol
V listopadu 2009 vydal své první album For Your Entertainment, které se umístilo na 3. příčce Billboard 200. Během prvního týdne se ve Spojených státech prodalo víc jak 198 000 kopií. Když Adam na desce pracoval, řekl, že chce, aby bylo multi-žánrové a že by mělo obsahovat "rock -pop-electronic-dance think". Po vydání tohoto cd dokonce řekl, že některé z písní zní jako takové "Dark Disco".
20. října 2009 Lambert přijal nabídku k natočení soundtracku Time For Miracles k filmu 2012. Tento singl se později objevil i na CD FYE.
Ještě v době, kdy Lambert účinkoval v Amiracan Idol, začal natáčet desku s názvem Take One, která je k dispozici na iTunes.
V listopadu 2009 Lambert vystoupil s písní For Your Entertainment na American Music Awards of 2009 (AMA). Při představení se Adam líbal se svým klávesistou, dal si hlavu svého tanečníka k rozkroku a jiného za rozkrok popadl. Adamova obhajoba k tomuto vystoupení byla ale prostá a celkem pochopitelná. "Šlo jenom o show, která písničku dokonale vystihuje. Nikomu nevadilo Madonino líbaní s Britney a Christinou Aguilerou, tak proč vám vadí líbající se chlapi ?"
Za toto představení ale obdrželo ABC více než 1500 stížností a rozhodlo proto, že Lambert nebude vystupovat na Good Morning America. Toho ovšem využilo CBS a pozvalo Adama na stejný den, aby účinkoval v The Early Show v New Yorku.
27. února měl Adam svůj první oficiální solo koncert v Fantasy Springs Resort Casino v Indio, Kalifornie. Adam se objevil v American Idol jako host mentor v jedné z epizod 13. Dubna 2010.
Po video klipu For Your Entertainment, který kvůli AMA vystoupení bohužel velkou úspěšnost neměl, přišel Adam s novým videoklipem a to k písni Whataya Want From Me, se kterým slaví úspěch nejen v Americe, ale i v Evropě. V téhle době Adam připravuje další videoklip a to k písni ,,If I had you".

Fotky:
ZDROJ:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥♥♥Lady Rara your Aff ♥♥♥ ♥♥♥Lady Rara your Aff ♥♥♥ | Web | 29. července 2010 v 19:02 | Reagovat

júúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama